27 Temmuz 2017 Perşembe

Kor Adası Kitap Yorumu

Merhabalar....
           Kor Adası, elime aldım başladım 50 sayfa okudum. 1 ay dokunmadım kitaba. Sonra bir akşam  elime alıp okumaya başladım. İyiki alıp okumuşum güzel kitap tavsiye ederim.Göz ardı ettiğiniz gerçekler er ya da geç çıkar karşınıza tamamlanmak için. Yüzleşin ki ruhunuz arınsın.

1891 yılının İngiltere'sinde Tilly Kirkland, rüya gibi bir evlilik yaptığını düşünürken kendini bir kâbusun tam ortasında bulur. Yaşadığı talihsizlikler onu Avustralya'ya, Kor Adası'nda bir malikâneye getirir. Burada bir yerel cezaevi müdürünün kızına mürebbiyelik yapacaktır. Aslında her günbatımında adeta bir kora dönüşen bu adaya hayatının cezasını çekmek için geldiğini anlayacaktır…

2012 yılında ünlü yazar Nina Jones, kafasını toparlamak ve yazmakta sıkıntı çektiği yeni hikâyesine odaklanmak için Avustralya'ya büyük büyükannesinden kalma malikâneye gelir. Ancak Starwater Malikânesi'nin duvarları, onun yıllardır sakladığı büyük sırrının kanıtlarıyla doludur. Keşfettiği her kanıt ise Nina'nın büyük bir gizemi çözmesini sağlayacaktır. 

Üçüncü kitabıyla hayranlarının kalbine bir kez daha kazınacak olan Kimberley Freeman'ın romanı Kor Adası, yarım kalan gerçeklerin sonsuza kadar saklı kalamayacağını ve ne olursa olsun kalbimizin sesine kulak vermemiz gerektiğini anlatıyor. 

"Geçmişle günümüz hikâyesini kusursuzca birleştiren bir roman. Aşk, tarih ve adeta gotik gizemi barındıran bu hikâye okuyucuların hoşuna gidecek." 
-Booklist-
(Tanıtım Bülteninden)

4 yorum:

 1. neymiş ki sır acabasııı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Okumadıysanız okuyun derim. Yazarın dili güzel biraz Sarah Jıo tarzı yazıyor.

   Sil
 2. Konu o kadar ilginç ki, okunmayacak gibi değil. Çok teşekkürler. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sizin yazdıklarınıza bayıldım ve resimlerle canlandırmalarda harika öyle uyumluki sanki diziyi izliyor gibi oldum sizin bloğunuzu bulduğum için şanslıyım :) Başarılarınızın devamını dilerim.

   Sil